Arrangement Bevelands Erfgoed

18 juli 2026
t/m 19 juli 2026
Bevelands erfgoed kopie LR

Een unieke tijdreis om niet snel te vergeten! Boek nu!

Stap aan boord van een unieke tijdreis door de Bevelanden! Deze zomer nodigen wij je uit voor een onvergetelijk avontuur in een stijlvolle touringbus uit de jaren ’50. Laat het Zeeuwse landschap aan je voorbijglijden terwijl we drie bijzondere locaties bezoeken waar de geschiedenis tot leven komt.

1. De Spoorweggeschiedenis van de SGB

Onze reis begint op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Na een ontvangst met koffie en een Zeeuwse bolus ga je met de gids op pad. Laat je meenemen langs gebouwen en objecten die een grote rol speelden in de spoorweggeschiedenis: de goederenloods van Middelburg, die in 2001 spectaculair naar Goes werd verhuisd; het tractiegebouw, dat een centrale rol had voor de spoorlijnen op Zuid-Beveland en dat nu nog steeds het hart vormt van Stoomtrein Goes-Borsele; en vele andere objecten met een eigen verhaal, dat enthousiast en vakkundig wordt verteld door de gids.

2. De Kracht en Cultuur van Goes

Vervolgens koerst onze klassieke bus naar het hart van Goes voor een bezoek aan de ‘Met Man & Macht’ zaal. Bewonder de enorme schutterstukken—de ‘Nachtwachten’ van Goes—en ontdek hoe burgerwachten vroeger de stad verdedigden met muren, poorten en ophaalbruggen. Naast deze stoere krijgsgeschiedenis duiken we in de wisseltentoonstelling over jongerencultuur, waar je ziet hoe mode en muziek door de decennia heen de jeugd een eigen gezicht gaven.

3. Van Boomgaard naar de Veilingklok

De laatste etappe voert ons naar Kapelle, het rijk van de fruitteelt. In het ZeeuwsFruitMuseum ontdek je hoe het fruit van de boomgaard bij de consument terechtkwam. Reis door de tijd van de hondenkar en de bakfiets naar het vervoer per spoor. Het hoogtepunt is de authentieke oude veiling: neem plaats in de oorspronkelijke bankjes en ervaar de spanning van de handel door zelf op de knopjes van de werkende veilingklok te drukken.

Drie unieke locaties, drie meeslepende verhalen, één groot avontuur. Beleef de Bevelanden zoals je dat nooit eerder deed. Gaat u met ons mee terug in de tijd?

Na het ZeeuwsFruitMuseum rijdt de bus naar station Hoedekenskerke waar genoten kan worden van de activiteiten bij De Buffer. Of u kunt ervoor kiezen terug te reizen met de bus naar Goes of om in te stappen in één van de treinen die op deze dagen rijdt tijdens ons evenement Spoor vol Avontuur.


Beschikbare tijdsloten

Je kunt op verschillende momenten met dit arrangement starten. De volgende tijdsloten zijn beschikbaar:

  1. Aanvang 09:30 uur, einde 13:13 uur *
  2. Aanvang 10:15 uur, einde 13:58 uur *
  3. Aanvang 11:00 uur, einde 14:43 uur *
  4. Aanvang 12:00 uur, einde 15:43 uur *
  5. Aanvang 12:45 uur, einde 16:28 uur *
  6. Aanvang 13:30 uur, einde 17:13 uur *

 

*) De vermelde eindtijd is de tijd waarop je met de bus vanuit Hoedekenskerke weer in Goes arriveert. Je mag er echter ook voor kiezen om met een trein naar keuze vanuit Hoedekenskerke terug te keren naar Goes, zodat je zelf een andere eindtijd kunt kiezen. Bovendien kun je na terugkomst in Goes ook nog op het museumterrein rond kijken tot sluitingstijd (18:30 uur).


Tarief en boeken

Tarief voor dit arrangement: € 37,50 p.p.

Inclusief koffie/thee met Zeeuwse bolus bij binnenkomst, toegang tot de musea en de reis per historische bus en trein.

Boeken kan op onze ticketpagina